KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6878111
*
nr 687 8111
Birger Forsberg
(f. 1922), Sverige
Etsning, Birger Forsberg (f. 1922), -61, 16x24
Birger Forsberg, svensk målare och grafiker född 1922.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 19:46:04
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger forsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:29
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36
*
Birger Forsberg
Birger Forsberg, svensk målare och grafiker född 1922.
nr 687 8111
Birger Forsberg
(f. 1922), Sverige
Etsning, Birger Forsberg (f. 1922), -61, 16x24
Birger Forsberg, svensk målare och grafiker född 1922.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger forsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:29 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36